play_arrow Video Highlights

crop_original Latest photo galleries

play_arrow Video Highlights

rss_feed Latest News

All Teams Schedule: Week of Nov 18 – Nov 24

Nov 18 Boys Varsity Bowling at Phoenix Military Academy 4:15 pm | Phoenix Military Academy Nov 19 Boys Varsity Bowling at Evanston High School 4:00 pm | Joe Kupcinet Memorial Gymnasium Nov 19 Girls Sophomore Basketball vs. Fenwick High School New Trier Invite 5:30 pm | Joe Kupcinet Memorial Gymnasium Nov 19 Girls Varsity Basketball

All Teams Schedule: Week of Nov 11 – Nov 17

Nov 12 Boys Varsity Bowling at Jones College Prep Jones College Prep 3:00 pm | Walter Payton College Prep High School Nov 15 Varsity Football at Tba CPL Semi-Finals TBA | TBA Nov 16 Girls Varsity Swimming at IHSA State Sectionals TBA | TBA Nov 17 Boys Varsity Lacrosse vs. Tba 7 on 7 tournament

All Teams Schedule: Week of Nov 04 – Nov 10

Nov 04 Girls Varsity Volleyball at Tba State Sectional Rounds TBA | TBA Nov 05 Girls Varsity Volleyball at Tba State Sectional Rounds TBA | TBA Nov 06 Girls Varsity Volleyball at Tba State Sectional Rounds TBA | TBA Nov 07 Girls Varsity Volleyball at Tba State Sectional Rounds TBA | TBA Nov 08 Varsity

All Teams Schedule: Week of Oct 28 – Nov 03

Oct 28 Girls Varsity Volleyball at Tba State Regional Rounds TBA | TBA Oct 29 Girls Varsity Volleyball at Tba State Regional Rounds TBA | TBA Oct 30 Girls Varsity Volleyball at Tba State Regional Rounds TBA | TBA Oct 31 Girls Varsity Volleyball at Tba State Regional Rounds TBA | TBA Nov 01 Varsity

All Teams Schedule: Week of Oct 21 – Oct 27

Oct 22 Boys Varsity Soccer vs. Tba State Regional Playoffs TBA | Tennis Court Field Oct 23 Boys Varsity Soccer vs. Tba State Regional Playoffs TBA | Tennis Court Field Oct 23 Sophomore Football vs. Niles West High School Niles West High School 4:30 pm | Tennis Court Field Oct 24 Girls Varsity Tennis at

All Teams Schedule: Week of Oct 14 – Oct 20

Oct 14 Sophomore Football vs. Elk Grove High School Elk Grove 4:45 pm | Joe Kupcinet Memorial Gymnasium Oct 14 Girls Sophomore Swimming vs. North Grand 5:00 pm | Joe Kupcinet Memorial Gymnasium Oct 14 Girls Varsity Swimming vs. North Grand 5:00 pm | Joe Kupcinet Memorial Gymnasium Oct 15 Freshman Football vs. Maine West

All Teams Schedule: Week of Oct 07 – Oct 13

Oct 07 Boys Varsity Soccer at Tba Windy City Cup TBA | TBA Oct 07 Boys Sophomore Soccer vs. Notre Dame High School @ Taft Varsity Campus 5:00 pm | Baseball Field Oct 08 Boys Varsity Soccer at Tba TBA TBA | TBA Oct 08 Girls Sophomore Volleyball at Tba TBA TBA | TBA Oct

All Teams Schedule: Week of Sep 30 – Oct 06

Sep 30 Boys Junior Varsity Soccer at Tba Junior Varsity Tournament TBA | TBA Sep 30 Girls Varsity Tennis at Northeast Park (801 N. Washington Ave. Park Ridge) 4:00 pm | Resurrection High School Sep 30 Girls Sophomore Tennis at Northeast Park (801 N. Washington Ave. Park Ridge) 4:00 pm | Resurrection High School Sep

All Teams Schedule: Week of Sep 23 – Sep 29

Sep 23 Girls Varsity Golf at Resurrection High School 4:15 pm | Soccer Field Sep 23 Boys Varsity – 16 inch Softball Softball vs. Northside College Prep High School Northside College Prep High School 4:30 pm | Soccer Field Sep 23 Boys Varsity Soccer at Jones College Prep Jones College Prep 4:30 pm | Jones

All Teams Schedule: Week of Sep 16 – Sep 22

Sep 16 Girls Varsity Golf at Kenwood and Whitney Young 3:30 pm | Black Golf Course Sep 16 Boys Varsity – 16 inch Softball Softball vs. Lake View High School Lake View High School 4:30 pm | Soccer Field Sep 16 Boys Varsity Soccer at Von Steuben High School Von Steuben High School 4:30 pm